Info

Neden Ukraynalı kadınlar evlenmek istiyorum?

Neden Ukraynalı kadınlar evlenmek istiyorum?

Ukraynalı kadınlar...

Biz kadınlar çok şey isteriz. İstemek bizim genlerimizde var. Beklentiler, hayaller... Küçük birer kız çocuğuyken bile evlilik, gelinlik giymek, eş kavramı, mutlu, huzurlu yuva bilinci hep vardır bizim içimizde. Yaradılış olarak böyle olduğundan değil sırf, yetiştirişilimizden de kaynaklanır çoğu zaman. 5-6 yaşlarında kız çocuklarının gelinlik resimleri yaptığını görmeyen var mı? Ta ilkokul sıralarında "ben... biriyle evleneceğim ve çok yakışıklı olacak" diyen kız çocuklarına tanık olmadınız mı hiç?

Evlilik her kadının içinde vardır. Genç, yaşlı, dar görüşlü, modern görüşlü, aydın, okumuş, okumamışımız hiç farketmez. Bizim genlerimizde var bu ve kalıtımsal olarak da nesilden nesile aktarılacak.

Kız çocuğu doğar. Doğduğunda metal zırhını giydirirler ona... Büyür, aşık olur her yaşta, hayaller kurar, yuva onun mabedidir. Yaşamı ne denli zor olursa olsun büyüyünce, evliliği yürütmek için elinden geleni yapar. O bunun için doğmuştur. Bunun için yaratılmış, doğa tarafından eşsiz bir zırhla güçlendirilmiş, biçilmiş kaftandır. Zira yuvayı yapan kimdir? Biz kuşların dişi olanı...

Evlenmeye hazır güzel Ukraynalı bayanlar. Ukraynalı kadın belli bir ruh ve akıl olgunluğuna erişince evlenmek artık onun için hayal olmaktan çıkacaktır. Kendi kişiliğini bulmak, soyunu devam ettirmek, anneliği tatmak, hayatta daha dik durabilmek ve zorluklara göğüs gerebilmek için toplumun ona yüklediği ağır metal kaftanı parlatıp cilalayarak, zırhını doğada daha güçlü olan bir şeyle değiştirmesi, yenilemesi gerekecektir. Alaşıma dönüşme vakti gelmiştir... Bir metalin içerisine başka bir element ilave edildiğinde, güçlendirilip özellikleri değiştirilir. İşte bu kadının hayat arkadaşını bulduğunu anladığındaki ilk kimyasal değişimdir. Alaşıma dönüşebilmesi hiç kolay değildir, lakin her metal bir elementle uyum sağlamayacaktır.

Alaşımın oluşabilmesi için doğru erkek, uygun zaman, biraz kader, biraz kısmet, biraz da şans gerekir... Bir kez oluştuğu zaman da doğada alaşım, göz doldurarak kristalize haliyle metal olduğu zamalardakinden daha çok parlayacaktır...

Türkiye... Sene 2012. Kadınlar sosyal hayatta daha iyi bir konu kazanmak için, aşık oldukları için, bazen mecburiyetten aile baskısından, bazen gönüllü bakıcılık yapmak istediklerinden, bazen çocuk sahibi olmak için, bazen sınıf zümre atlamak için evleniyorlar.. Ünlülere bakın, onlar bile evlilik denen kuruma inanmaya başladılar. Artık günü birlik ilişkilerle, kimin elinin kimin cebinde olduğu anlaşılmayan, çoğu zaman takip etmekte zorlandığımız ilişkilerini bir kenara bırakıp kanunlar önünde dünya evinin ziline basıyorlar.

Ukraynalı kadın günümüzde maddi açıdan çok daha güçlü ve özgür olmalarına rağmen evliliği tercih ediyor. Etrafınızdaki insanların bekar bir kadınla evli bir kadına davranışlarına dikkat edin, evli kadına daha saygılı ve ölçülü davranıldığını göreceksiniz. Şirket yemeklerinizde evli insanlara ön sıralarda şirketin ileri gelenlerine yakın yerler tahsis edilirken bekarların ayrı bir masaya konuşlandırıldığını göreceksiniz. Toplumca kabul görülen bu çünkü.

Ukraynalı kızlar, korunmak, sevilmek, sahiplenilmek ister. Değer görmek, tatlı dil, iki çift güzel söz duymak ister. Yuva kurup aynı yastığa senelerce aynı adamla (o adam ne kadar yaşlansa, ne kadar horlasa da) baş koymak ister. Eşe saygı duymak, eşini yüceltmek ister, gurur duymak ister. Bu şanslı kişiyi de bulmak için soyunu en iyi şekilde devam ettireceğini düşündüğü kişiyi seçer.

Yani beyler, sizler biz kadınlar tarafından seçilmiş kişiler olarak evlilik hayatında yapmanız gerekenler sadece yukarıda saydıklarımdan ibaret olan bir kurumu yönetemeyecek misiniz yani? Size düşen fazla bişey yok gördüğünüz gibi... Para kazanmak derseniz onu artık kadınlar da yapıyor. Yani eve ekmek getirmek olağanüstü bir meziyet olarak görülmüyor artık kadınlar tarafından, bilesiniz Yediğiniz önünüzde, yemediğiniz arkanızda, anaç bir kadının sizi toparlamasına izin verin gitsin... Hayatın nasıl kolaylaşacağını yaşayın ve kendi gözlerinizle görün...

Bu yazımı tüm bekar beylere ithaf etmek istiyorum. Kadınların ne istediğini üç aşağı beş yukarı anladınız sanırım. Evlilik bir kadın için bir erkeğe göre çok daha zor, çok daha zorlayıcı ve ağır bir sorumluluktur. Bu kadar sorumluluğu biz kadınlar göze alabiliyorsak eğer, her yerde her zaman güçlerinizle öğündüğünüz siz erkekler neden bu kadar korkuyorsunuz Özgürlükler her iki cins içinde kısıtlanıyor bunu unutmayın...

Bir metal bulun kendinize uygun ve alaşım olun, parlayıp durun...